Arama

Twitter'daki tüm tweetler nasıl silinir?

9 ay önce

Yeni yıla yep yeni bir twitter ile girmek isteyenler için, geçmişi, tozlu raflara göndermek isteyenler için tüm tweetler nasıl silinir adım adım anlatıyorum.

Twitter'daki tüm tweetler nasıl silinir?
ad image
ad image

İyisiyle, kötüsüyle bir yılı daha geride bırakıyoruz. 2022'nin son günlerinde, twitter'daki geçmişini silerek yeni yıla yeni tweetler ile girmek isteyenler için, tüm tweetlerden kurtulma rehberi hazırladım :) 

Haydi birlikte tüm eskilerden kurtulalım :)

Öncelikle TweetDelete.net web sitesine giriyoruz.

https://tweetdelete.net/

Siteye girdiğimizde bizi aşağıdaki gibi bir ekran karşılıyor.

SCR-20221209-drp-i6392dbe2648bc.png

Bu ekrandaki "Sign in with Twitter" butonuna tıklıyoruz. Bu butona tıkladığımızda, twitter için izin vermenizi isteyen bir ekran gelecektir.

SCR-20221209-f16-2-i6392e8cfe85c4.png

Bu ya da benzeri uygulamalara izin verirken, aşağıda yazan izinleri dikkatlice okuyup, hesabınızı riske atacak herhangi bir şeye onay vermeden önce iki, ya da üç kez düşünmenizi öneririm. Bu siteyi kullanarak daha önce tweetlerimi sildiğim için bir sıkıntı görmüyorum.

İzin verdikten sonra işlemler çok da uzun değil. Aşağıdaki ekrandan hangi zaman dilimindeki tweetleri silinmesini istiyorsanız o ayarlamaları yapıyoruz.

SCR-20221209-f76-i6392ea3dc7d3a.png

Burada, son 1 haftalık, son 1 aylık gibi silme tercihleri var. Kendinize göre düzenleyebilirsiniz. Ben tüm tweetleri silmek istediğim için, bunu "All tweets" olarak seçiyorum. Aşağıdaki okudum ve kabul ediyorum tikini de işaretledikten sonra. Delete my tweets! butonuna tıklıyoruz. bu işkem bir kaç dakika sürebiliyor ama bu aşamadan sonra beklemenize vs. gerek yok. Profilinizdeki tüm tweetler silindi :)

Sonrasında, bu uygulama ile işiniz kalmadığı için, benim önerim, uygulamanın izinlerini kaldırmanız. 

Bunun için de twitter'a girin ve hesabınız ile oturum açın. Sol panelden "Daha Fazla" seçeneğine tıklayın. Ordan, Ayarlar ve Destek linkine, açılan pencereden de Ayarlar ve Gizlilik linkine gidin.

Açılan sayfadan Güvenlik ve Hesap Erişimine tıklayın. Sağ kısımda yeni açılan kısımdan, Uygulamalar ve oturumlar kısmına tıklayın.

Ordan da bağlı uygulamalar linkine tıklayın. Zaten izin verdiğiniz uygulamaları göreceksiniz. Burada, tweetdelete uygulamasının izinlerini kaldırabilirsiniz. Eğer, izin verdiğinizi hatırlamadığınız diğer uygulamalar da varsa, onları da kaldırmanızı tavsiye ederim.

Hepsi bu kadar. Artık yepyeni twitter'ınızın tadını çıkarın :)

 

 

Etiketler : tweetdelete tweet silme tüm tweetleri sil tweet temizleme
Kadriye Kaya
Kadriye Kaya

Merhaba, ben Kadriye. Öğretmenim ve bir şeyleri araştırmayı, ayrıca bunları insanlarla paylaşmayı seviyorum. Bu blogda da tam olarak bunu yapmaya çalışıyorum. Umarım verdiğim bilgiler, birilerine faydalı olur :)

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

You may also be interested in;

Yorumlar

ad image
ad image