Arama

Kireç sökücü kullanmadan kireçlerden kurtulun!

10 ay önce

Bu yazımızda, kireç sökücü gibi kimyasallar olmadan, evinizdeki, mutfağınızdaki, banyonuzdaki ya da lavabolarınızdaki kireçlerden nasıl kurtulabileceğinize değineceğiz.

Kireç sökücü kullanmadan kireçlerden kurtulun!
ad image
ad image

Kireç, yaptığınız onca uğraşı bir anda alt üst edebilecek baş belası bir madde bence. Aynı şekilde ben de evimde temizlik yaparken, o en son toz tanesine kadar temizledikten sonra, arkamı dönüp sildiğim camlara baktığımda görüp, sinir krizleri geçirdiğim illet :) Türkiye'de sanırım genellikle şehir sularının bir çoğunda bulunduğu için, bu suyla temizlik yapmamızdan dolayı her yerde kireç lekeleri görmek sürpriz değil.

Kireç lekelerine karşı bir çok insan, marketlerden, reklamlarda çokça gördüğü markaların kireç sökücü özelliği bulunan ürünlerini kullanarak önlem almaya çalışıyor. Bir çoğunu denemiş biri olarak, fayda görmekle beraber, cildimize verdiği zararlardan dolayı çok da kullanmak istemediğim bir yöntemdir kimyasal ilaç kullanımı. Tam da bu konuda son zamanlarda deneyerek etkisini gördüğüm bir yöntemi de sizlerle paylaşmak istedim.

Kireç lekelerini engellemek için, silme yaptığımız suyun içerisine sirke ekleyerek (üzüm ya da elma fark etmez) sildiğinizde, yüzeylerin hem daha parlak kaldığını, hem de kireç lekelerinin kalmadığını göreceksiniz. 

Ayrıca temizliğe bir artı olarak silme işini yaptığınız su, sıcak olursa daha güzel sonuçlar alabiliriz.

Herkese mutlu günler :)

Etiketler : kireç lekesi kireç izi banyo temizliği kimyasal kullanmadan
Kadriye Kaya
Kadriye Kaya

Merhaba, ben Kadriye. Öğretmenim ve bir şeyleri araştırmayı, ayrıca bunları insanlarla paylaşmayı seviyorum. Bu blogda da tam olarak bunu yapmaya çalışıyorum. Umarım verdiğim bilgiler, birilerine faydalı olur :)

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image