Arama

Ceviz lekesi nasıl geçer?

10 ay önce

Bahsettiğimiz ceviz lekesi, taze cevizi toplarken ya da soyarken karşılaştığınız ve elinizi kınalı gibi bir hale getiren lekedir. Kurtulmak ise sandığınızdan da kolay. Bir pamuğa döktüğünüz sirkeyle parmaklarınızı ovarak silin. Geçtiğini göreceksiniz.

Ceviz lekesi nasıl geçer?
ad image
ad image

Sonbahar ve yaz mevsimleri geldiğinde, cevizler toplanmaya başlar. Sonra soyulur ve kış için kurutulur. Bu işlemler böyle yazıldığından biraz daha meşakatlidir aslında. Cevizi soyma işlemi, genellikle insan eliyle yapıldığında, elleriniz günlerce kirli ve kınalı gibi görünür ve bu çok da hoş olmayan bir görüntü olabilir bazıları için. Ama korkmayın. Bu leke sizin canınızı sıkabilecek güçte bir leke değil.

Tek ihtiyacınız olan 2 şey; Pamuk ve Sirke

Ufak bir pamuk ya da kullanmadığınız bir bezi sirkeyle ıslatın ve ellerinizdeki lekeyi silmeye başlayın. Lekelerin silinip gittiğini göreceksiniz. Cildinize herhangi bir zarar vermemekle birlikte, sirke, asit içeren bir madde olduğundan dolayı, eğer hassas bir cildiniz varsa, işlem bittikten sonra ellerinizi bol suyla yıkamanız önerilir. Hepsi bu kadar :)

Etiketler : ceviz lekesi ceviz kiri ceviz toplama ceviz nasıl geçer nasıl silinir tahriş cildiniz
Kadriye Kaya
Kadriye Kaya

Merhaba, ben Kadriye. Öğretmenim ve bir şeyleri araştırmayı, ayrıca bunları insanlarla paylaşmayı seviyorum. Bu blogda da tam olarak bunu yapmaya çalışıyorum. Umarım verdiğim bilgiler, birilerine faydalı olur :)

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image